نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: پشیمانی از مراسم های برگذار شده پس از ازدواج

6761
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38264
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Post پشیمانی از مراسم های برگذار شده پس از ازدواج

سلام ،من دختری 24 ساله هستم ،لیسانس مترجمي زبان دارم و در همین زمینه شاغل هستم..5 ماه هست که از ازدواج من میگذره ..همسرم شغل آزاد داره،بسیار همدیگه رو دوست داریم و همه چیز خوبه ..فقط این مسئله اخیرا منو اذیت میکنه ..خانواده همسر من خداروشکر از نظر مالی بسیار موقعیت خوبی دارند ،اما سر مراسم محضر من چون یه محضر بود که از چندین سال پیش همه ی مراسم های عقد رو اونجا میگرفتن و ميگفتند خوش یمن هست ،مراسم عقد محضری ما اونجا برگذار شد ..به این محضر میشد از 20 ،نمره 12 داد..بعد از محضر خانواده من یه تالار بسیار شیک و مراسم خوبی گرفتند ،اما اونجا اتاق عقد جداگانه نداشت ،برای همین از مراسم محضر عقد ما فقط چندتا عکس دم دستی مونده ،فیلم هم یک نفر با گوشی گرفته .. من تاحالا آنقدر نزدیک در جریان مراسم عقد نبودم چون نه خواهر دارم نه کسانی که تجربه دارند به من چیزی مبنی بر اینکه چشم بسته سفره عقدم رو بپسندم ،نگفتن...از طرفی من فاصله بین عقد و عروسيم 3 ماه بود ،برای همین آنقدر مشغله فکری زیادی داشتم که فکرم نرسید برم سفره عقدم رو ببینم ..از طرف دیگه خواهرشوهر من قرار بود با فیلم بردار برسه ،که چون دیر کردن ،فقط از اواخر مجلس عکس داریم بقيش و همه با گوشی گرفتن ..حالا بعد 5 ماه که داره فیلم عروسی م آماده میشه ،من میخوام عکس های آلبوم رو انتخاب کنم و هیچ عکسی از مراسم محضری ندارم ..این موضوع خیلی فکرم و مشغول کرده..به همسرم پیشنهاد دادم بريم سر یه سفره عقد خوشگل و عکس های دوتایی بگیریم ،قبول کرد ،اما میخوام بدونم بازتاب این کار من برای خانواده همسرم و فامیل هاشون چطوره?کار اشتباهيه? (خانواده همسر من ميتونستن همون عاقد رو برای خوش يمني سر یه سفره عقد درخور شخصیت هردو خانواده بیارن ،اما نکردن این کارو ،حتی داستانی سر تالار عروسی ما پیش اومد که من و همسرم مجبور شدیم 2 هفته قبل مراسم عروسی ،بیفتیم دنبال تالار دیدن ،بنابراین نمی شد روی سفره عقد تالار عروسی تمرکز کرد ) خانواده خوبی هستن خانواده همسرم اما خیلی کم و کاستی توی مراسم هایی که یک بار توی زندگی من بود ،گذاشتن ..حتی عسل سر سفره عقد يادشون رفت ،جتی نون پنیر سبزی نیاوردن برای سفره عقد (وقتی قبول میکنن مراسم محضر باهاشون باشه ،باید سفره عقد رو هم کاملا کنن) ..من تک دختر هستم و انتظار خیلی بیشتری داشتم ،خواهر شوهر من هم تک دختر هست و سوال دومم اینه ،آیا اونا برای دختر خودشون هم میپذیرن همچین مراسمی و? اگر نه ،پس سوال سوم ،آیا من بعد این مدت حق دارم برم یه جایی که دوست دارم با همسرم عکس بگیریم و خیلی قشنگ هم تو صفحه مجازی هم توی آلبوم عروسيم بذارم و جواب دادن به فامیل هاشون رو بسپارم به خودشون?

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41329
    تشکـر
    155
    تشکر شده 112 بار در 90 پست
    میزان امتیاز
    5

پاسخ : پشیمانی از مراسم های برگذار شده پس از ازدواج

سلام
    امیدوارم که خوشبخت بشید و براتون سفید بختی با طول عمرتون آرزومندم
    اولا گذشتها گذشت و فکر کردن به کم و کاست اون هیچ تاثیری برای شما نداره
    دوما فکر جالبی بود " قرار نیست که به همه توضیح بدید که دوباره رفتید سر سفره عقد و عکس گرفتید ، البته اگر قرار باشه خودتون و همسرتون برید
    اما اگر قرار باشه خانواده طرفین حضور داشته باشن که باید اول صحبت کنید و بهشون توضیح بدید و رضایتشونرو جلب کنید شمارو همراهی کنن در این مورد
    سرکار خانم نیت خانواده همسرتون خیر بوده و بخاطر خوش یمن بودن اون محضر اونجارو برای شما انتخاب کردن و میشه گفت از زاویه محبتی که به شما داشتن به قضیه نگاه کنید . در جایی که خودتون هم فرمودید از اوضاع مالی خوبی که دارن میتونستن یکجای لوکس برای شما فراهم بکنند اما خوشبختی شما براشون مهمتر بوده تا تجملات
    درضمن الان که زندگی مشترکتونو شروع کردید تصمیم گیری شما و شوهرتون در چهارچوب خانواده شخصی به خودتون مربوط میشه که کجا برید و چیکار کنید اما باز احتیاط شرط عقله و سعی کنید رفتارتون باعث دلسردی دیگران نباشه
    امضای ایشان

خدایا چون نوشتی سرنوشتم
    که بخت از من رمید ازبس که زشتم
    زبانم لال اگر خط تو بد بود
    تو میگفتی خود من مینوشتم
    کارو (نامه'های سرگردان)

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38264
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

حرفتون درسته ،اما در کنار خوشبختی باید یک سری جوانب هم در نظر گرفته بشه .. مثل اینکه شما بخاطر محبتتون توی مراسم عروسی کسی شرکت کنید اما با لباس نامناسب و بگید به حس محبت من فکر کن نه به لباسم! من و همسرم اگر دو نفری هم بريم،چون کار فیلم برداری عروسی ما با دختر عموی ایشون بوده،آلبوم هم ایشون آماده میکنن ،پس حتی عکس گرفتن های دو نفری ما ،مورد توجه فاميلشون قرار میگیره و یا حتی اگر من یه پست تو اينستاگرامم بذارم.. کی رفتید اینجا?خانواده ها نبودن?چرا ما متوجه نشدیم و خیلی سوال دیگه هست که از خانواده همسرم میپرسن...من هم بدم نمیاد متوجه بشن که من راضی نیستم از مراسمی که برام گرفتن،از سفره عقدم و ... و انقدر احترام برای زحمتاشون قائل هستم که نمیتونم رودررو بگم ..میخوام مطمئن باشم که این کار من ،با توجه به اینکه حق دارم این کارو بکنم،تبعاتی داره که بد باشه? یا اینکه چون تجربه کافی ندارم ،باعث اتفاقات بدی بشه?

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38264
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط SHERVIN"66 نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم که خوشبخت بشید و براتون سفید بختی با طول عمرتون آرزومندم
    اولا گذشتها گذشت و فکر کردن به کم و کاست اون هیچ تاثیری برای شما نداره
    دوما فکر جالبی بود " قرار نیست که به همه توضیح بدید که دوباره رفتید سر سفره عقد و عکس گرفتید ، البته اگر قرار باشه خودتون و همسرتون برید
    اما اگر قرار باشه خانواده طرفین حضور داشته باشن که باید اول صحبت کنید و بهشون توضیح بدید و رضایتشونرو جلب کنید شمارو همراهی کنن در این مورد
    سرکار خانم نیت خانواده همسرتون خیر بوده و بخاطر خوش یمن بودن اون محضر اونجارو برای شما انتخاب کردن و میشه گفت از زاویه محبتی که به شما داشتن به قضیه نگاه کنید . در جایی که خودتون هم فرمودید از اوضاع مالی خوبی که دارن میتونستن یکجای لوکس برای شما فراهم بکنند اما خوشبختی شما براشون مهمتر بوده تا تجملات
    درضمن الان که زندگی مشترکتونو شروع کردید تصمیم گیری شما و شوهرتون در چهارچوب خانواده شخصی به خودتون مربوط میشه که کجا برید و چیکار کنید اما باز احتیاط شرط عقله و سعی کنید رفتارتون باعث دلسردی دیگران نباشه
    خیلی ممنون از آرزوی زيباتون ،

حرفتون درسته ،اما در کنار خوشبختی باید یک سری جوانب هم در نظر گرفته بشه .. مثل اینکه شما بخاطر محبتتون توی مراسم عروسی کسی شرکت کنید اما با لباس نامناسب و بگید به حس محبت من فکر کن نه به لباسم! من و همسرم اگر دو نفری هم بريم،چون کار فیلم برداری عروسی ما با دختر عموی ایشون بوده،آلبوم هم ایشون آماده میکنن ،پس حتی عکس گرفتن های دو نفری ما ،مورد توجه فاميلشون قرار میگیره و یا حتی اگر من یه پست تو اينستاگرامم بذارم.. کی رفتید اینجا?خانواده ها نبودن?چرا ما متوجه نشدیم و خیلی سوال دیگه هست که از خانواده همسرم میپرسن...من هم بدم نمیاد متوجه بشن که من راضی نیستم از مراسمی که برام گرفتن،از سفره عقدم و ... و انقدر احترام برای زحمتاشون قائل هستم که نمیتونم رودررو بگم ..میخوام مطمئن باشم که این کار من ،با توجه به اینکه حق دارم این کارو بکنم،تبعاتی داره که بد باشه? یا اینکه چون تجربه کافی ندارم ،باعث اتفاقات بدی بشه?

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40068
    تشکـر
    14
    تشکر شده 58 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام خانم
    این حق شماست که سر سفره عقد بشینید و تا دلتون می خواد عکس بگیرید. ولی این ناهماهنگی ها کاملا بی غرض بوده و به طور طبیعی رخ میده. در خیلی از مراسم عروسی انقدر آدما درگیر اضطرابند ک گاهی پذیرایی درست و حسابی نمیکنند و کلی دلخوری پیش میاد.
    شما اگه با خانواده همسدت صحبت کنی احتمالا قانع میشن.
    موفق باشی

6. کاربران زیر از ماجراجو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38264
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ماجراجو نمایش پست ها
    سلام خانم
    این حق شماست که سر سفره عقد بشینید و تا دلتون می خواد عکس بگیرید. ولی این ناهماهنگی ها کاملا بی غرض بوده و به طور طبیعی رخ میده. در خیلی از مراسم عروسی انقدر آدما درگیر اضطرابند ک گاهی پذیرایی درست و حسابی نمیکنند و کلی دلخوری پیش میاد.
    شما اگه با خانواده همسدت صحبت کنی احتمالا قانع میشن.
    موفق باشی
    سلام،متشکرم از شما..بله درسته حرفتون..انشاالله همینطور بشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)